Gdybym miała skrzydła

Książka pt. „Gdybym miała skrzydła. O różach, drzewach i innych kobietach” to krótki przewodnik po ścieżkach kobiecości przeznaczony dla nastoletnich dziewcząt. Nie jest jak mogłoby się wydawać typowym poradnikiem, a raczej zaproszeniem do barwnej podróży, skłaniającej do autorefleksji i odpowiedzialności. Poprzez historie pisane życiem, autorską bajkę terapeutyczną oraz konkretne wskazówki pobudza do twórczości, inspiruje oraz motywuje do akceptacji siebie. Pomaga w kształtowaniu zdrowego stylu życia opartego na trwałych więziach i ugruntowanej hierarchii wartości. Książka dostępna również w pakiecie z warsztatami rozwojowymi dla dziewcząt.

To książka dla dziewczyn z charakterem, napisana z pasją. Książka zaciekawi te z niską i wysoką samooceną bo ma w sobie ducha i głębię poszukiwań w sobie kobiety. Autorka uruchamia wyobraźnię, zapachy, wprowadza nas w obraz kobiet odważnych, refleksyjnych i rozumiejących siebie. Budzi pamięć przodków - kobiet dla nas ważnych i silnych. Autorka nie mówi wprost co jest najważniejsze w życiu kobiety, tak prowadzi i pobudza refleksje, przywołuje wspomnienia, że będąc z nią na spacerze sama czytelniczka uświadamia sobie kim chce być naprawdę. Czytając tę książkę i decydując się na ten wspólny spacer z autorką odnosi się wrażenie, że jest ona Twoją starszą siostrą. Autorka porusza tez temat chłopaków, pisze o sztuce bycia z nimi. Daje rewelacyjnie podpowiedzi jak sprawdzić czy jest on warty zainteresowania i naszego zaufania. Polecam książkę Anny Krajewskiej wszystkim dziewczynom, które w niekonwencjonalny sposób szukają siebie i swojej kobiecości.

Izabela Owczaruk - psycholog, trener grup psychoedukacyjnych, szkoleniowiec. Specjalista pracy z rodziną. Autorka książki i filmu pt. „Odzyskać dziecko” oraz artykułów o tematyce rodzinnej.

Ta książka jest jak list od przyjaciółki. Takiej prawdziwej. Trochę starszej, bardziej doświadczonej, mającej otwarte serce. Najbardziej docenią ja dziewczęta wrażliwe, może trochę nieśmiałe, delikatne i szukające piękna. Jest tu kilka opowieści o kobietach. Jedne z nich są silne i odważne, inne smutne i zranione, jeszcze inne twórczo podchodzące do życia, miłości i pielęgnowania relacji. Ten kalejdoskop postaci pozwala na znalezienie czegoś dla siebie, na przyjrzenie się swojemu życiu. Pokazuje też jak różne są oblicza kobiecości i jak bardzo ta kobiecość jest złożona, tajemnicza i trudna do uchwycenia. Myślę, że po lekturze wiele czytelniczek poczuje, jak dobrze być kobietą. Poza tym, w książce można natrafić na garść podpowiedzi, które mogą uczynić życie ciekawszym, piękniejszym i bardziej twórczym.

Agnieszka Grzelak - polska pisarka, tworząca bajki dla dzieci, książki o tematyce fantastycznej, a także literaturę kobiecą.